Розділ І. Займенник в англійській мові
Розділ ІІ. Дейктичні (вказівні) займенники
Розділ ІІІ. Вказівні займенники як слова замінники
Багато займенників і функціонують як слова замінники і грань між ними розпливчата, все ж таки є різниця між цими двома поняттями. Не всі займенники можуть служити словами замінниками і не всі слова- замінники є займенниками. Займенники-прикметники не можуть бути словами замінниками. Деякі займенники в реченні можуть виконувати як функцію іменника, так і прикметника. Словами замінниками вони можуть бути тільки в тих випадках, коли виконують функції іменника.
Наприклад, займенник this:
This car is an old model. – Ця машина старої моделі [III, 22.-С.160].
She was going blank again. He didn’t like this. – Вона знову виходила з себе. Йому це не подобалося [III, 22.-С.168]
У першому випадку this є просто займенником, що визначає і вказує на іменник (car). У другому випадку, this – слово замінник. Воно заміщає першу пропозицію (She was going blank again).
І займенники і слова замінники є складовою частиною кожної мови. У одних випадках вони використовуються для уникнення повторення, в інших же випадках – для скорочення мови; слова заступники можуть заміщати як окремі слова, так і цілі фрази і речення.
В ході роботи було помічено, що найчастіше в мові уживаються слова-замінники that, this. That (those) стоїть на другому місці після it і використовується в більш ніж 25 прикладах. Слова замінники this (these), зустрічаються більш ніж в 15 прикладах в даній роботі, хоча, дуже часто уживаються в щоденній мові.