Середа, 15.01.2025, 02:14
Приветствую Вас Гість | RSS
Главная | Каталог файлов | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории каталога
Мои файлы [195]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
реферати, курсові, дипломи...
Главная » Файлы » Мои файлы

Господарсько-правова відповідальність
[ ] 23.06.2011, 11:36
ПРЕДМЕТ: ГОСПОДАРСЬКЕ ПРАВО
ВИД: КУРСОВА РОБОТА
ВИД: КУРСОВА РОБОТА
ЗАХИСТ: 2010
СТОРІНОК: 40
ЦІНА: ДОГОВІРНА
_____________________________________________________________________

ЗАМОВЛЕННЯ РОБОТИ:

ЛЮБОМИР. ТЕЛ. 067-344-80-85 АБО 066-547-01-87
ЕМЕЙЛ lmyhayluk@bigmir.net
СКАЙП lmyhayluk
___________________________________________________________

Вступ
1. Загальна характеристика господарсько-правової відповідальності
1.1. Поняття, ознаки та принципи господарсько-правової відповідальності
1.2. Проблематика визначення господарсько-правової відповідальності
2. Господарсько-правова відповідальність: підстави і межі та досудовий порядок реалізації
2.1. Підстави та межі господарсько-правової відповідальності
2.2. Досудовий порядок реалізації господарсько-правової відповідальності
3. Характеристика видів господарських санкцій
3.1. Штрафні та оперативно-господарські санкції
3.2. Адміністративно-господарські санкції
Висновки
Список використаних джерел
____________________________________________________________________

Опрацювавши тему даної курсової роботу ми дійшли таких висновків:
Вчинення учасником господарських відносин правопорушення тягне за собою застосування до правопорушника передбачених або санкціонованих нормами господарського законодавства заходів відповідальності. Оскільки це відповідальність за господарські правопорушення (правопорушення, вчинені у сфері господарської діяльності), санкції за них визначені господарським законом. Такий вид відповідальності в теорії господарського права визначається як господарсько-правова відповідальність.
За змістом господарсько-правова відповідальність загалом є матеріальною і застосовується у формі певної системи майнових (економічних) санкцій, передбачених або дозволених нормами господарського законодавства. Суб'єкти господарювання (як господарські організації, так і громадяни-підприємці) можуть нести лише матеріальні витрати як відповідальність (примусові виплати, неодержання належних сум, зменшення майна внаслідок відшкодування збитків тощо).
Як і будь-яка інша юридична відповідальність, господарсько-правова відповідальність ґрунтується на певних правових підставах. Це, по-перше, нормативні підстави, тобто сукупність норм права про відповідальність учасників господарських відносин. Другою правовою підставою є господарська правосуб'єктність правопорушника (боржника) і потерпілого (кредитора).
Поняття досудового порядку реалізації господарсько-правової відповідальності вперше введено в обіг ст. 222 ГК. По суті, дії, з яких складається досудова реалізація господарсько-правової відповідальності, за своїм змістом і призначенням схожі з порядком пред'явлення претензії, встановленим ст. 6 Господарського процесуального кодексу України.
Метою досудового порядку реалізації господарсько-правової відповідальності є безпосереднє врегулювання спору з порушником, яке передує зверненню потерпілої сторони до суду. Проте, на відміну від ст. 6 ГПК, ст. 222 ГК надає право потерпілому звернутися до порушника з претензією лише у зв'язку з необхідністю відшкодування збитків або застосування інших санкцій.
Зі змісту ст. 6 ГПК випливає, що досудове врегулювання можливе у разі порушення прав і законних інтересів підприємства чи організації незалежно від характеру вимог заявника претензії (це може бути вимога про належне виконання зобов'язання, про утримання від вчинення певних дій тощо).
ГК розуміє під штрафними санкціями господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання. Штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за весь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.
Категория: Мои файлы | Добавил: roboty
Просмотров: 2269 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 3.0/2 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний хостинг uCozCopyright MyCorp © 2025