Вівторок, 14.01.2025, 14:15
Приветствую Вас Гість | RSS
Главная | Каталог файлов | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории каталога
Мои файлы [195]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
реферати, курсові, дипломи...
Главная » Файлы » Мои файлы

Криміналістично-правові засади розкриття та розслідування тероризму в Україні
[ ] 17.06.2011, 17:34
ПРЕДМЕТ: ПРАВО
ВИД: МАГІСТЕРСЬКА РОБОТА
ЗАХИСТ: 2010
СТОРІНОК: 109

ЦІНА: ДОГОВІРНА

ЗАМОВЛЕННЯ РОБОТИ:

ЛЮБОМИР. ТЕЛ. 067-344-80-85 АБО 066-547-01-87
ЕМЕЙЛ lmyhayluk@bigmir.net
СКАЙП lmyhayluk
___________________________________________________________
Вступ
Розділ І. Теоретичні засади розкриття та розслідування тероризму з позицій криміналістики
1.1. Криміналістична класифікація терористичних актів
1.2. «Розкриття» та «розслідування» терористичних актів: співвідношення понять з позицій криміналістики
1.3. Розкриття та розслідування тероризму: криміналістичне забезпечення з точки зору науки
1.4. Особливості розкриття та розслідування злочинів терористичного характеру
Висновок до розділу І
Розділ ІІ. Організаційне забезпечення розкриття та розслідування тероризму
2.1. Інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності по боротьбі з тероризмом
2.2. Взаємодія суб’єктів оперативно-пошукової і кримінально-процесуальної діяльності при огляді місця злочину у справах про тероризм
2.3. Використання анонімних матеріалів, що містять погрози терористичного характеру
2.4. Види версій, що висуваються по факту вчинення акцій з ознаками тероризму
Висновок до розділу ІІ
Розділ ІІІ. Криміналістичні аспекти розкриття та розслідування тероризму
3.1. Терористична профілізація на початковому етапі розкриття та розслідування терористичних актів
3.2. Допит при розслідуванні терористичних актів: психологічні особливості та тактичні прийоми
3.3 Дослідження документів для інтересів розслідування та розкриття тероризму
3.4 Застосування криміналістичної вибухотехнічної діагностики при розкритті та розслідуванні тероризму
Висновок до розділу ІІІ
Висновки
Список використаних джерел
___________________________________________________________
ВИСНОВКИ

Метою магістерського дипломного дослідження була розробка концептуально-теоретичних кримінально-правових засад розкриття та розслідування тероризму в Україні і формулювання на цій основі науково обґрунтованих пропозицій і рекомендацій щодо подальшого вдосконалення антитерористичного законодавства України.
Для досягнення поставленої мети були вирішені наступні завдання: висвітлені теоретичні засади розкриття та розслідування тероризму з позицій криміналістики; проаналізовано організаційне забезпечення розкриття та розслідування тероризму; досліджено криміналістичні аспекти розкриття та розслідування тероризму.
Внаслідок системного аналізу проблем розкриття та розслідування тероризму, ми можемо зробити наступні висновки, а саме такі:
1. Злочинна діяльність проти миру і безпеки людства, насамперед поширення міжнародного тероризму, загроза використання з терористичною метою ядерних та інших об’єктів на території України, небезпека техногенного, у тому числі ядерного та біологічного тероризму, комп’ютерний тероризм віднесені згідно ст. 7 Закону України "Про основи національної безпеки України” від 19 червня 2003 року до основних реальних та потенційних загроз національній безпеці України. Події, що відбуваються останнім часом у світі, свідчать про загрозливу, швидко прогресуючу модифікацію цього небезпечного явища. Проблема набула особливої актуальності нині, коли відбувається ескалація тероризму у світі. Політичні, етнічні, екстремістські угруповання майже щоденно здійснюють акти тероризму, про які постійно повідомляють засоби масової інформації.
2. Тероризм є складною науковою проблемою, розв’язання якої потребує застосування системно-комплексного міжгалузевого підходу. Тероризм як соціальне явище вимагає досліджень в галузі кримінального, адміністративного, конституційного, міжнародного права, кримінології, політології, соціології, психології, економічної, військової та інших наук. Отже, перед правоохоронцями на сучасному етапі стає складне завдання з запобігання і розкриття терористичних актів, а також питання більш тісної координації співробітництва між державами в боротьбі зі злочинами, тісно пов'язаними з тероризмом, включаючи обіг наркотиків, незаконну торгівлю зброєю, «відмивання грошей» і контрабанду ядерних та інших смертоносних матеріалів. Враховуючи тісні зв'язки, активні міграційні процеси між державами СНД та іншими державами світу, є можливості в'їзду в Україну чи транзит через державу членів міжнародних терористичних організацій, незаконних воєнізованих формувань країн СНД, які в'їжджають у нашу країну з місць локальних збройних конфліктів.
3. Отже, під поняттям «розслідування» терористичних актів ми розуміємо – здійснювану відповідно до українського законодавства і норм міжнародного права діяльність суб’єктів боротьби з тероризмом, спрямовану на швидке та повне розкриття злочину, викриття винних та забезпечення правильного застосування законодавства, припинення та попередження вчинення терористичних актів, з метою захисту прав і свобод людини і громадянина та держави, а «розкриття» терористичного акту – це одне з найважливіших завдань розслідування, діяльність по реалізації однієї із поставлених задач розслідування, яка включає в себе встановлення всіх необхідних обставин, що підлягають доказуванню в кримінальній справі.
4. Процес розкриття та розслідування терористичних актів як специфічний вид практичної діяльності характеризується рядом особливостей: наявністю загальної мети і призначення слідчих, розшукових дій, оперативних заходів і тактичних операцій, що потребує чіткої взаємодії суб’єктів розкриття злочину; значними масштабами виконуваних цими спеціалістами функцій в умовах дефіциту корисної інформації; жорстким лімітом часу і протидією зацікавлених у результатах розслідування осіб.
5. Потрібно відзначити, що Україна поступово виступає за усунення будь-яких перешкод на шляху об'єднання зусиль для протидії тероризму. Бере участь у підготовці та ратифікує цільові конвенції з провідними закордонними країнами про інформаційну взаємодію і проведення спільних операцій з боротьби з тероризмом. Бере активну участь у багатосторонніх і двосторонніх актах про правову допомогу між країнами СНД.
6. Одне з основних завдань міжнародного співробітництва має полягати в забезпеченні більшого узгодження систем кримінального правосуддя шляхом підвищення стандартів країн з більш слабкими системами кримінального правосуддя в цілому, або розробці національних нормативних актів, спрямованих безпосередньо на боротьбу з тероризмом. Дуже важко ліквідувати «держави-схованки» і забезпечити максимально можливу узгодженість національного законодавства у боротьбі з транснаціональним тероризмом різних країн.
Категория: Мои файлы | Добавил: roboty
Просмотров: 1109 | Загрузок: 0 | Комментарии: 4 | Рейтинг: 5.0/3 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний хостинг uCozCopyright MyCorp © 2025