Вступ
1. Вода – основа життя та гідравлічної енергетики
2. Гідроелектростанції (ГЕС)
3. Гідравлічна енергетика в енергетичній системі Україні
4. Економіка України та енергетика
5. Здійснення пропозицій урядовими та неурядовими організаціями
Висновок
Список використаної літератури
___________________________________________________________
Вступ
Україна належить до держав недостатньо забезпечених власними енергоресурсами. За цим показником вона відстає від країн Західної Європи, в тому числі й таких, як Німеччина і Франція. Окремими видами палива Україна забезпечена лише на 20-30 % і тільки вугіллям - на 100 %. Водночас вона має найбільш енергомістку економіку. Енергомісткість національного доходу України у 4-6 разів вища, ніж США, Японії та країн Західної Європи. Споживання умовного палива на душу населення у нас становить приблизно 6,5 т, тоді як у перелічених країнах тільки 4,2 -–5,5 т. Основними видами енергоресурсів в Україні є кам’яне вугілля, нафта, газ, атомна і водна енергія.
Протягом останніх років Україна зазнає важкої енергетичної кризи, викликаної прискоренням розвитку енергомістких галузей господарського комплексу, безплатним і марнотратним використанням енергоносіїв, відсталими технологіями, виснаженням і деградацією розвідних покладів вугілля, нафти і газу, через що їх видобуток постійно зменшується.
Стан електроенергетики викликає серйозні занепокоєння і Міненерго працює в надзвичайному режимі, намагаючись стабілізувати фінансово-економічну ситуацію в галузі і знайти мінімально необхідні ресурси для забезпечення її нормальної роботи.
Удосконалюється модель організації енергоринку України. Для цього в Україні повинні бути створені ринкові умови, що будуть включати:
- наявність стабільного податкового законодавства;
- створення умов для залучення інвестицій і забезпечення їх гарантій;
- забезпечення умов для виконання контрактних відносин і оплати товарів і послуг;
- зміцнення інституту приватної власності.
Історично склалося так, що електроенергетика України створювалася і розвивалася не за власним сценарієм, а згідно з планами колишнього СРСР. Завдяки ним енергосистема УРСР була однією з найбільших.
Україна займала провідні позиції у світі по обсягах виробленої електроенергії, поступаючись лише таким високорозвиненим державам, як США, Канада, Японія, ФРН, Франція і Великобританія.
Енергетичний потенціал України в даний час є чималим. В електроенергетиці він представлений 44 тепловими електростанціями (ТЕС), 8 гідроелектростанціями (ГЕС) і 5 атомними електростанціями (АЕС). Встановлена потужність єдиної об'єднаної енергетичної системи України в 2005 р. оцінюється в 53 МВт. В експлуатації знаходиться 18000 км. – високовольтних ліній електропередач, 50000 км низьковольтних ліній електропередач. ЛЕП, що зв'язують енергетичну систему України з країнами ближнього зарубіжжя і Центральної Європи, дають можливість виходу на закордонні ринки цих країн. До найбільш важливих можна віднести: ЛЕП (750 кВ) Західноукраїнська - Альбертирша (Угорщина); ЛЕП постійного струму (800 кВ) Донбас - Волгоградська ГЕС; ЛЕП (750 кВ) Південоукраїнська АЕС - Румунія - Болгарія; ЛЕП (750 кВ) Хмельницька АЕС - Жешув (Польща) і ін. Про те, що Україна може займатися експортом електроенергії свідчать такі дані: встановлені потужності українських станцій спроможні виробити близько 250 млрд кВт.г. (без врахування потужностей введеного 2-го енергоблока Хмельницької АЕС і 2-го енергоблоку Рівненської АЕС) електроенергії на рік. Для зіставлення - споживання торік становило лише 170,69 млрд. кВт.г. енергії.
Існують традиційні методи вироблення електроенергії з органічного і ядерного палива (ву¬гілля, нафти, природного газу, урану). І, нарешті, використання відновлюваних джерел енергії (гідрав¬лічної, сонячної, вітрової, припливної, геотермаль¬ної та інших). Якому з них віддати перевагу?
В даній курсовій роботі ми проаналізуємо становище на енергетичному ринку України, охарактеризуємо традиційні методи вироблення електроенергії з органічного та ядерного палива та використання відновлювальних джерел енергії.
Гідравлічна енергетика належить до відновлювальних джерел енергії. Аналіз всіх методів і способів вироблення енергетики покаже нам, як краще продукувати електроенергію та які перспективи має розвиток гідравлічної енергетики в Україні.
Метою роботи є вивчення енергетичного ринку України.
Об'єктом дослідження в даній курсовій роботі є розвиток гідравлічної енергетики України.
Методи дослідження: описовий, порівняльний, структурний.
Структура роботи. Дана робота складається із вступу, п’яти параграфів, висновку та списку використаної літератури.