Середа, 15.01.2025, 01:54
Приветствую Вас Гість | RSS
Главная | Каталог файлов | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории каталога
Мои файлы [195]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
реферати, курсові, дипломи...
Главная » Файлы » Мои файлы

Правовий статут господарських судів
[ ] 23.06.2011, 11:39
ПРЕДМЕТ: ГОСПОДАРСЬКЕ ПРАВО
ВИД: КУРСОВА РОБОТА
ЗАХИСТ: 2010
СТОРІНОК: 45
ЦІНА: ДОГОВІРНА
____________________________________________________________________

ЗАМОВЛЕННЯ РОБОТИ:

ЛЮБОМИР. ТЕЛ. 067-344-80-85 АБО 066-547-01-87
ЕМЕЙЛ lmyhayluk@bigmir.net
СКАЙП lmyhayluk
___________________________________________________________
Вступ
Розділ І. Господарське судочинство в Україні: загальні засади здійснення правосуддя
1.1. Господарське судочинство в системі права Україні
1.2. Сутність, види та правова характеристика господарських спорів
1.3. Господарські спори: правове регулювання
Розділ ІІ. Система судів господарської юрисдикції в Україні та їх правовий статус
2.1. Місцевий господарський суд у системі господарських судів України. Організація діяльності місцевих господарських судів
2.2. Загальна характеристика правового статусу місцевого господарського суду
2.3. Правовий статус апеляційних господарських судів та Вищого господарського суду України
Висновки
Список використаних джерел
____________________________________________________________________
Проведене дослідження дозволило нам дійти висновку про те, що господарські суди мають подвійну природу: з одного боку він є органом держави, державною організацією (а саме - установою) і виступає у правовідносинах при реалізації своїх владних повноважень, які проявляються у його праві видавати правові акти, а також у можливості матеріальними, примусовими і організаційними засобами забезпечувати їх виконання та дотримання, а з другого боку - є юридичною особою публічного права, яка вступає у цивільні правовідносини. Відправним пунктом при визначенні юридичного статусу місцевого господарського суду є загальне положення про те, що суб'єкти права - це особи, які мають правосуб’єктність, тобто такі, що можуть бути носіями прав та обов'язків і беруть участь у правовідносинах, реалізуючи їх.
Необхідно розрізняти правосуб’єктність господарського суду як державної установи і про правосуб'єктність господарського суду як юридичної особи публічного права. При цьому реалізація правосуб'єктності господарського суду як державної установи, як судового органу здійснюється суддями, а правосуб'єктність місцевого господарського суду як юридичної особи публічного права здійснює його апарат.
Правосуб’єктність державних організацій проявляється у компетенції, яка є базовим поняттям публічного права, що виражає владні дії суб'єктів стосовно одне одного. Для господарських судів як юридичних осіб публічного права мають значення такі елементи цивільної правосуб'єктності, як правочиноздатність та деліктоздатність.
Поміж принципів діяльності господарського суду найбільш загальним є принцип верховенства права. Разом з тим, на рівні здійснення правосуддя, суди повинні керуватися, насамперед, принципом законності, тобто здійснювати свою діяльність відповідно до закону, у встановленій законом процесуальній формі тощо. Але, якщо закон не є досконалим, внаслідок чого спір не може бути справедливо розв'язаним, суд має керуватися принципом верховенства права, а також справедливістю, добросовісністю та розумністю.
Необхідно вдосконалити чинне законодавства стосовно особливостей створення (зокрема, легалізації) органів державної влади, у тому числі господарських судів. З метою уникнення розбіжностей у тлумаченні цих положень законодавства слід це питання вирішити у відповідному законі про особливості створення юридичних осіб публічного права або у законі про особливості створення судів. Як компромісний можливе внесення доповнень до Закону України "Про судоустрій України”. Варто внести до зазначеного Закону статтю 20-1 "Державна реєстрація судів загальної юрисдикції” такого змісту: "Державна реєстрація судів загальної юрисдикції має здійснюватися Міністерством юстиції з подальшим поданням відомостей державному реєстратору на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, який вносить необхідні дані до Єдиного державного реєстру.”

Категория: Мои файлы | Добавил: roboty
Просмотров: 928 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний хостинг uCozCopyright MyCorp © 2025