Понеділок, 13.01.2025, 10:48
Приветствую Вас Гість | RSS
Главная | Каталог файлов | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории каталога
Мои файлы [195]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
реферати, курсові, дипломи...
Главная » Файлы » Мои файлы

ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО ЯК ОСОБЛИВИЙ СУБ’ЄКТ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
[ ] 14.05.2012, 17:13

ПРЕДМЕТ: ПРАВО
ВИД: КУРСОВА РОБОТА

ЗАХИСТ: 2011

СТОРІНОК: 45
ЦІНА: ДОГОВІРНА
____________________________________________________________________

ЗАМОВЛЕННЯ РОБОТИ:

ЛЮБОМИР. ТЕЛ. 067-344-80-85 АБО 066-547-01-87
ЕМЕЙЛ lmyhayluk@bigmir.net
СКАЙП lmyhayluk
____________________________________________________________________
Вступ
Розділ І. Загальноправова характеристика приватного підприємництва
1.1. Історія розвитку приватного підприємництва
1.2. Ознаки та принципи приватного підприємництва
Розділ ІІ. Правові форми здійснення приватного підприємництва згідно законодавства України
2.1. Створення та діяльність приватного підприємства – юридичної особи
2.2. Фізична особа – суб’єкт підприємницької діяльності
Висновки
Список використаних джерел
___________________________________________________________

Висновок

Цінність історії розвитку інституту приватного підприємництва полягає в тому, що ми можемо аналізувати рішення тогочасної влади і бачити всі позитивні і негативні наслідки таких рішень. Для того щоб застосувати набутий протягом століть досвід ведення господарства та формування економіки. Адже, хто не знає минулого, не створить майбутнього.

Приватним підприємством згідно зі статтею 113 Кодексу визнається підприємство, що діє на основі приватної власності одного або кількох громадян, іноземців, осіб без громадянства та його (їх) праці чи з використанням найманої праці. Приватним є також підприємство, що діє на основі приватної власності суб'єкта господарювання - юридичної особи. Порядок організації та діяльності приватних підприємств визначається цим Кодексом та іншими законами.

Тобто, приватне підприємство створюється виключно на основі приватної власності однієї або кількох фізичних осіб чи юридичної особи.

Виходячи з того, що на сьогодні закон, який регулює порядок створення та діяльності приватних підприємств, відсутній, такі підприємства діють на загальних підставах відповідно до ЦК та ГК України.

Приватні підприємства можуть бути утворені за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу, а у випадках, спеціально передбачених законодавством, також за рішенням інших органів, організацій і громадян шляхом заснування нового, реорганізації (злиття, приєднання, виділення, поділу, перетворення) діючого (діючих) суб'єкта господарювання з додержанням вимог законодавства, зокрема антимонопольно - конкурентного законодавства.

Приватні підприємства можуть створюватись як для здійснення підприємництва, так і для некомерційної господарської діяльності.

Для створення приватного підприємства його учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками).

Статут приватного підприємства повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації підприємства, інші відомості, що не суперечать законодавству. Статут (положення) затверджується власником майна (засновником) підприємства чи його представниками, органами або іншими суб'єктами відповідно до закону.

Найменування приватного підприємства має містити інформацію про його організаційно - правову форму, тобто містити слова "приватне підприємство".

Законодавство не містить будь - яких обмежень щодо розміру статутного фонду приватного підприємства. Під час формування статутного фонду приватного підприємства слід виходити лише з принципу "достатності для здійснення господарської діяльності".

Майно підприємства становлять виробничі і невиробничі фонди, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі підприємства.

Джерелами формування майна підприємства є грошові та матеріальні внески засновників; доходи, одержані від реалізації продукції, послуг, інших видів господарської діяльності; доходи від цінних паперів; кредити банків та інших кредиторів; капітальні вкладення і дотації з бюджетів; майно, придбане в інших суб'єктів господарювання, організацій та громадян у встановленому законодавством порядку; інші джерела, не заборонені законодавством України.

Приватне підприємство підлягає державній реєстрації у порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».

Приватне підприємство має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом.

Зазначене підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством.

Управління приватним підприємством здійснюється згідно з його установчими документами. Власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів.

Для керівництва господарською діяльністю приватного підприємства власник (власники) або уповноважений ним орган призначає (обирає) керівника підприємства. У разі найму керівника підприємства з ним укладається договір (контракт), в якому визначаються строк найму, права, обов'язки і відповідальність керівника, умови його матеріального забезпечення, умови звільнення його з посади, інші умови найму за погодженням сторін. Керівник підприємства без доручення діє від імені підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами, формує адміністрацію підприємства і вирішує питання діяльності підприємства в межах та порядку, визначених установчими документами.

Припинення діяльності приватного підприємства здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених законами, - за рішенням суду.

Приватне підприємство визнається таким, що припинилось, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про його припинення.

Наведене вище, дає можливість окреслити такі основні ознаки приватного підприємства, як відсутність законодавчо встановленого обмеження, пов'язаного з формуванням статутного фонду, можливість самостійного визначення засновниками принципів і механізмів управління підприємством, здійснення господарської діяльності з використанням найманої праці чи без її використання. Саме самостійне, на власний розсуд, визначення власником засад діяльності приватного підприємства зумовлює поширеність зазначеного виду підприємства в Україні.

Отже, ми бачимо, що найбільшою проблемою на шляху ведення приватного підприємництва є недосконалість нашого законодавства. Велика кількість прогалин та колізій у нормативно – правових актах є перешкодою до розвитку приватного бізнесу. Тенденцією до сталого розвитку приватного підприємництва є законотворча діяльність, і не просто, а впорядкована, професійна, стабільна, ефективна, яка б урегулювала ті суперечності, які існують на сьогоднішній день. Вдосконалення потребує не тільки сфера господарських правовідносин. Далекими від ідеальності є і податкове регулювання, що своєю недосконалістю призводить до податкового пригнічення новостворених підприємств, які ще недостатньо досвідчені та фінансово сильні, щоб протистояти податковому навантаженню. Звідси маємо значну кількість збанкрутілих фірм та втрачених капіталів. Помилковим є також недооцінювання функцій державної фінансової підтримки малого бізнесу. Особливого значення така підтримка набуває в наш час, коли Україну прийнято до Світової Організації Торгівлі. Оскільки значна кількість суб’єктів господарювання в умовах СОТ потребуватимуть саме надання дотацій та допомоги від держави для збереження рентабельності та конкурентоспроможності. Адже рівень такої державної підтримки в країнах Євросоюзу перевищує наш в кілька десятків разів.

Категория: Мои файлы | Добавил: roboty
Просмотров: 1182 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний хостинг uCozCopyright MyCorp © 2025