Розглянувши тему: Суб'єкти фінансового права, можемо зробити наступні висновки:
1. Суб'єкти фінансового права – це юридичні й фізичні особи, які мають правосуб'єктність, а суб'єкт фінансових правовідносин – це реальний учасник цих правових відносин.
2. Суб’єкти фінансового права України – це Українська держава, Автономна Республіка Крим, муніципальні утворення, державні органи та органи місцевого самоврядування, юридичні й фізичні особи, які відповідно до норм фінансового права наділені правосуб’єктністю у сфері органiзацiї фiнансової, грошової та кредитної системи держави, формування, розподiлу i органiзацiї використання державою, АРК й муніципальними утвореннями централiзованих i децентралiзованих грошових фондiв суспільного призначення та здійснення фінансового контролю.
3. Фінансове правовідношення визначається як суспільне відношення, що виникає при створенні, розподілі, використанні фондів грошових коштів і врегульоване нормами фінансового права, учасники якого володіють відповідними юридичними правами та обов'язками. Як і будь-яке інше правове відношення, фінансове правове відношення виникає між певними суб'єктами з приводу конкретного об'єкта і має зміст, переважно через відповідні права та обов'язки його учасників. Відображаючи загальний характер, притаманний будь-якому правовому відношенню, фінансове правове відношення має і специфічні ознаки, обумовлені особливістю сфери їх виникнення.
4. Фінансове правове відношення виникає у зв'язку з тим, що відповідні суб'єкти здійснюють фінансову діяльність, тобто діяльність, спрямовану на створення, розподіл і використання певних фондів грошових коштів, і ця діяльність регламентується нормами фінансового права. Зазначена ознака є визначальною при відмежуванні фінансового правового відносини від суміжних правових відносин, зокрема від адміністративних правових відносин.
5. Особливістю фінансових правових відносин є те, що одним із суб'єктів цих відносин обов'язково повинно бути державне або муніципальне утворення в цілому якого органу державної влади або місцевого самоврядування.
6. Фінансове правовідношення не може виникнути між фізичними особами (громадянами), між фізичними особами (громадянами) і юридичними особами, що мають організаційно-правову форму, що базується на приватній власності, а також між даними юридичними особами. Суб'єктний склад фінансового правовідносини визначається видом фінансового правовідносини.
7. Фінансове правовідношення виникає тільки з приводу грошових коштів (фінансових ресурсів), незалежно від їх форми вираження. Він належить до майнових відносин, заснованих на владному підпорядкуванні однієї сторони іншій.
8. Юридичні права й обов'язки у сфері фінансової діяльності належать суб'єктам фінансового права внаслідок дії фінансово-правових норм, незалежно від участі в конкретних правовідносинах.