Вступ
Розділ 1. Законодавчі акти України про працю
1.1. Конституція України
1.2. Кодекс законів про працю України
1.3. Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"
1.4. Закон України «Про відпустки»
1.5. Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»
1.6. Закон України «Про пожежну безпеку»
1.7. Закон України «Про місцеві державні адміністрації»
1.8. Закон України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку»
Розділ 2. Основні вимоги Закону України «Про охорону праці»
2.1. Основні принципи, поняття та терміни даного Закону
2.2. Права на охорону праці
2.3. Управління охороною праці та обов'язки роботодавця і працівника
2.4. Навчання з питань охорони праці
2.5. Органи державного нагляду за охороною праці
2.6. Громадський контроль
2.7. Відповідальності за порушення вимог щодо охорони праці
Висновки
Список використаної літератури
____________________________________________________________________
ВИСНОВКИ
1. В Україні створена та працює законодавча база з питань праці. Законодавство України про працю складається із загальних законів України та спеціальних законодавчих актів.
2. Основний закон держави – Конституція України – в статті 43 визначає, що кожен має право на працю. Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності. Використання примусової праці забороняється. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Використання праці жінок і неповнолітніх на небезпечних для їхнього здоров'я роботах забороняється. Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
3. Кодекс законів про працю України регулює трудові відносини всіх працівників, сприяючи зростанню продуктивності праці, поліпшенню якості роботи, підвищенню ефективності суспільного виробництва і піднесенню на цій основі матеріального і культурного рівня життя трудящих.
4. Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначає правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві.
5. Закон України «Про охорону праці» визначає основні положення щодо реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров'я у процесі трудової діяльності, на належні, безпечні і здорові умови праці, регулює за участю відповідних органів державної влади відносини між роботодавцем і працівником з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища і встановлює єдиний порядок організації охорони праці в Україні.
Дія цього Закону поширюється на всіх юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та на всіх працюючих.
6. Закон України «Про місцеві державні адміністрації» визначає організацію, повноваження та порядок діяльності місцевих державних адміністрацій.